Filmy samobójstwo, lata 30.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, lata 30.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lata 40. XX wieku. Tuż po ukończeniu studiów Edward Wilson rozpoczyna pracę w amerykańskim wywiadzie. Tym samym jego życie splata się z dramatycznym przebiegiem wydarzeń okresu Zimnej Wojny.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
Fikcyjna biografia autentycznego prezentera telewizyjnego Chucka Barrisa, który przez wiele lat prowadził program "Gong Show". Jednak praca ta była zaledwie przykrywką dla jego "prawdziwej" działalności. Barris bowiem był płatnym zabójcą pracującym na zlecenie CIA.


Mank

6,1
8,4
Nowe spojrzenie na Hollywood lat 30. XX wieku oczami zjadliwego krytyka społecznego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty Hermana J. Mankiewicza, który ściga się z czasem, aby ukończyć scenariusz Obywatela Kane’a dla Orsona Wellesa.
Ernest Hemingway (Clive Owen) po raz pierwszy spotyka Marthę Gellhorn (Nicole Kidman), utalentowaną dziennikarkę i reporterkę, w 1936 roku. Wkrótce oboje wyjeżdżają do ogarniętej wojną domową Hiszpanii, gdzie zostają kochankami.

Pogrzeb

6,6
Nowy Jork, lata 30-te. Dwaj gangsterzy Ray i jego brat Chez uczestniczą w pogrzebie najmłodszego brata Johnnego, który został zastrzelony przez nieznanego sprawcę. Ray mimo próśb rodziny postanawia odszukać mordercę i pomścić śmierć brata. Rozpoczyna się mroczna rozgrywka.
Historia Williego Starka, mężczyzny, który robi zawrotną karierę polityczną wspomagany przez skorumpowanych polityków. Jack Burden to dziennikarz, który pod wpływem Starka traci cały swój idealizm i wiarę w ludzi.

Woda

7,1
Nominowany do Oscara kanadyjski film, wyreżyserowany przez urodzoną w Indiach reżyserkę Deepę Mehtę, porusza tematykę hinduskiej obyczajowości, a szczególnie życia wdów po śmierci mężów oraz aranżowanych małżeństw małych dziewczynek i starszych mężczyzn. Chociaż akcja filmu ulokowana została w 1938 roku, to właściwie do dzisiaj w Indiach takie śluby są normą. Co gorsza, gdy umiera małżonek, wdowa, niezależnie od wieku, zgodnie z zasadami religii i obyczajem winna spędzić resztę życia w aśramie dla wdów. W tej formie przytułku ma pokutować za swoje grzechy z poprzedniego życia, które – wg wierzeń – wpłynęły na śmierć męża.
Wiosną 1939 roku kapitan Iwiński nadzoruje transport sprowadzanych do kraju urządzeń wojskowych. Z powodu złej jakości sprzętu zostaje oskarżony o sabotaż gospodarczy i osadzony w więzieniu. Po jego opuszczeniu ma trudności ze znalezieniem pracy, musi wyprowadzić się z mieszkania… Dostaje możliwość zrehabilitowania i propozycję pracy w kontrwywiadzie. Spotyka znaną pianistkę, którą poznał kiedyś w Paryżu. Stają się sobie coraz bliżsi. Okazuje się, że Maria również agentką wywiadu. Adam kojarząc wiele faktów, ma coraz więcej wątpliwości…
Młody pisarz, Lucjan Salis, wynajmuje miejsce w pokoju swojego przyjaciela Zygmunta Stukonisa. Oprócz nich w ogromnym pokoju mieszkają jeszcze: student prawa, Józef Bednarczyk, młoda dziewczyna Teodozja razem ze swoim bratem, studentem medycyny, Mieciek, brat Zygmunta, oraz młoda kobieta – Felicja. Lucjan i Zygmunt całe dnie spędzają w barach i restauracjach na piciu wódki i rozmowach o sensie życia. Pewnego dnia do miasta wraca ich przyjaciel „Dziadzia”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…